EMDR101W474M1GV001E
DigiKey Part Number
709-EMDR101W474M1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-EMDR101W474M1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-EMDR101W474M1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMDR101W474M1GV001E
Description
CAP PASSTHRU 0.47UF 100V 1812
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Feed Through Capacitor 100V 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
EMDR101W474M1GV001E Models
Category
Voltage - Rated
100V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.174" L x 0.125" W (4.42mm x 3.18mm)
Capacitance
0.47 µF
Height (Max)
0.090" (2.29mm)
Tolerance
±20%