EMCP500G221M1GV001T
DigiKey Part Number
709-EMCP500G221M1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
709-EMCP500G221M1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
709-EMCP500G221M1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMCP500G221M1GV001T
Description
CAP PASSTHRU 220PF 20% 50V 0603
Detailed Description
220 pF Feed Through Capacitor 50V 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
EMCP500G221M1GV001T Models
Category
Voltage - Rated
50V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
Capacitance
220 pF
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Tolerance
±20%