EMCP100W224M1GV001T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EMCP100W224M1GV001T |
Description | CAP PASSTHRU 0.22UF 20% 10V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF Feed Through Capacitor 10V 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EMCP100W224M1GV001T Models |
Category | Voltage - Rated 10V |
Manufacturer Johanson Dielectrics Inc. | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Pass Through | Size / Dimension 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) |
Capacitance 0.22 µF | Height (Max) 0.026" (0.65mm) |
Tolerance ±20% |