EMCF500G100M1GV001T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EMCF500G100M1GV001T |
Description | CAP PASSTHRU 10PF 20% 50V 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 pF Feed Through Capacitor 50V 0402 (1005 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EMCF500G100M1GV001T Models |
Category | Voltage - Rated 50V |
Manufacturer Johanson Dielectrics Inc. | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Temperature Coefficient C0G, NP0 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric), 3 PC Pad |
Type Pass Through | Size / Dimension 0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm) |
Capacitance 10 pF | Height (Max) 0.020" (0.50mm) |
Tolerance ±20% |