ZFS-155000-CW
DigiKey Part Number
289-1261-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFS-155000-CW
Description
LED ENG CL WHT LNR STRP 6500K 5M
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - White, Cool Linear Light Strip, Flexible
Category
Current - Test
4.3A
Manufacturer
JKL Components Corp.
Temperature - Test
25°C
Packaging
Bulk
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Part Status
Active
Current - Max
4.3A
Type
LED Engine
Viewing Angle
120°
Color
White, Cool
Features
With Connector
CCT (K)
6500K
Size / Dimension
5000.00mm L x 15.00mm W (25.00mm L per Segment)