Q 48,0-JXS21P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LF
DigiKey Part Number
1908-Q48,0-JXS21P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q48,0-JXS21P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q48,0-JXS21P4-12-20/20-T1-FU-AEC-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 48MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±20ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
48 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF