Q 32,0-JXS10-8-10/10-FU-LF
DigiKey Part Number
1908-Q32,0-JXS10-8-10/10-FU-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q32,0-JXS10-8-10/10-FU-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q32,0-JXS10-8-10/10-FU-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 32,0-JXS10-8-10/10-FU-LF
Description
CRYSTAL 32MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.2x1)
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF