Q 16,0-JXS21-8-10/10-WA-LF
DigiKey Part Number
1908-1260-2-ND - Tape & Reel (TR)
1908-1260-1-ND - Cut Tape (CT)
1908-1260-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 16,0-JXS21-8-10/10-WA-LF
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
16 MHz ±10ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
16 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF