O 25,0-JO32-B-1V3-1-T1-LF
DigiKey Part Number
1908-O250-JO32-B-1V3-1-T1-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-O250-JO32-B-1V3-1-T1-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-O250-JO32-B-1V3-1-T1-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
O 25,0-JO32-B-1V3-1-T1-LF
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
O 25,0-JO32-B-1V3-1-T1-LF Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
4mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)