O 19,20-JTS32CSV-F-K-3,3-1510-1015-LF
DigiKey Part Number
1908-O19,20-JTS32CSV-F-K-3,3-1510-1015-LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNW S
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V Amplitude Control 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±10ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Amplitude Control
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)