O 10,0-JTS32CSV-F-K-3,3-1510-1015-LF
DigiKey Part Number
1908-O10,0-JTS32CSV-F-K-3,3-1510-1015-LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
XTAL OSC VCTCXO 10MHZ CLPSNW SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V Amplitude Control 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±10ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Amplitude Control
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)