O 10,0-JTP32CSV-F-K-1,8-0909-1015-LF
DigiKey Part Number
1908-O10,0-JTP32CSV-F-K-1,8-0909-1015-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-O10,0-JTP32CSV-F-K-1,8-0909-1015-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-O10,0-JTP32CSV-F-K-1,8-0909-1015-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
XTAL OSC VCTCXO 10MHZ CLPSW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V Amplitude Control 4-SMD, No Lead
Category
Output
Clipped Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±280ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Amplitude Control
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)