J32SMX-H-F-E-C-8M0
DigiKey Part Number
1908-J32SMX-H-F-E-C-8M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J32SMX-H-F-E-C-8M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J32SMX-H-F-E-C-8M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J32SMX-H-F-E-C-8M0
Description
CRYSTAL 8,0MHZ 10PF SMD
Detailed Description
8 MHz ±10ppm Crystal 10pF 400 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
8 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)