J32SMX-A-F-D-I-48M0
DigiKey Part Number
1908-J32SMX-A-F-D-I-48M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J32SMX-A-F-D-I-48M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J32SMX-A-F-D-I-48M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J32SMX-A-F-D-I-48M0
Description
CRYSTAL 48,0MHZ 12PF SMD
Detailed Description
48 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)