J21SMX-Q-F-D-I-24M0
DigiKey Part Number
1908-J21SMX-Q-F-D-I-24M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J21SMX-Q-F-D-I-24M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J21SMX-Q-F-D-I-24M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J21SMX-Q-F-D-I-24M0
Description
CRYSTAL 24,0MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)