J21SMX-H-F-E-C-16M0
DigiKey Part Number
1908-J21SMX-H-F-E-C-16M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J21SMX-H-F-E-C-16M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J21SMX-H-F-E-C-16M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J21SMX-H-F-E-C-16M0
Description
CRYSTAL 16,0MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz ±10ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
16 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)