DX07S024XJ1AR1000
DigiKey Part Number
670-DX07S024XJ1AR1000TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-DX07S024XJ1AR1000CT-ND - Cut Tape (CT)
670-DX07S024XJ1AR1000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX07S024XJ1AR1000
Description
USB TYPE-C COMPATIBLE DX07 SERIE
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Through Hole, Right Angle
Category
Termination
Solder
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
5A
Voltage - Rated
48V