IMSA-13065B-2-28Y902
DigiKey Part Number
2248-IMSA-13065B-2-28Y902TR-ND - Tape & Reel (TR)
2248-IMSA-13065B-2-28Y902CT-ND - Cut Tape (CT)
2248-IMSA-13065B-2-28Y902DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-13065B-2-28Y902
Description
HEADER SMT RA 28POS KEY-C
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 28 position 0.079" (2.00mm)
Solder
Mfr
Fastening Type
Locking Ramp
Series
Insulation Height
0.366" (9.30mm)