IMSA-13065B-2-24Y901
DigiKey Part Number
2248-IMSA-13065B-2-24Y901TR-ND - Tape & Reel (TR)
2248-IMSA-13065B-2-24Y901CT-ND - Cut Tape (CT)
2248-IMSA-13065B-2-24Y901DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-13065B-2-24Y901
Description
HEADER SMT RA 24POS KEY-B
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 24 position 0.079" (2.00mm)
Solder
Mfr
Fastening Type
Locking Ramp
Series
Insulation Height
0.366" (9.30mm)