IMSA-10126B-30Y907 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IMSA-10126B-30Y907 |
Description | CONN HEADER VERT B-TO-B FLOATING |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
Category | Pitch 0.016" (0.40mm) |
Manufacturer IRISO USA Inc. | Number of Rows 2 |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Features Solder Retention |
Part Status Active | Contact Finish Gold |
Connector Type Plug, Center Strip Contacts | Height Above Board 0.138" (3.50mm) |