IMSA-10120B-10Y913 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IMSA-10120B-10Y913 |
Description | CONN HEADER VERT B-TO-B FLOATING |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Rows 2 |
Manufacturer IRISO USA Inc. | Mounting Type Surface Mount |
Series | Features Board Guide, Solder Retention |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm) |
Connector Type Plug, Center Strip Contacts | Height Above Board 0.352" (8.95mm) |
Number of Positions 10 | Base Product Number |
Pitch 0.079" (2.00mm) |