P10K.520.6W.B.010.D
DigiKey Part Number
2952-P10K.520.6W.B.010.D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P10K.520.6W.B.010.D
Description
SENSOR RTD RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RTD Platinum (Pt) 3850ppm/°C Radial
Operating Temperature
-200°C ~ 600°C
Manufacturer
Innovative Sensor Technology, USA Division
Termination
Wire Leads
Packaging
Tray
Temperature Coefficient
3850ppm/°C
Part Status
Active
Current
0.1 mA
Resistance @ 0°C
10 kOhms