15DYS830-120250W-1-2.5
DigiKey Part Number
2882-15DYS830-120250W-1-2.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15DYS830-120250W-1-2.5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
Current - Output (Max)
2.5A
Manufacturer
Ideal Power Ltd.
Power (Watts)
30 W
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Input Connector
NEMA 1-15P
Form
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension
3.02" L x 1.89" W x 1.22" H (76.8mm x 48.0mm x 31.0mm)
Input Type
Fixed Blade
Approval Agency
cULus
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Standard Number
Voltage - Output
12V