SF550S/11SK/11SK/36IN
DigiKey Part Number
3628-SF550S/11SK/11SK/36IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF550S/11SK/11SK/36IN
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 3.70mm OD Coaxial Cable 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
3.70mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Frequency - Max
40 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
2nd Connector
2.92mm Plug