SF550E/11PC24/11PC24/36IN
DigiKey Part Number
3628-SF550E/11PC24/11PC24/36IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF550E/11PC24/11PC24/36IN
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.4mm 3.70mm OD Coaxial Cable 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
3.70mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.4mm to 2.4mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.4mm Plug
Frequency - Max
50 GHz
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
2nd Connector
2.4mm Plug