CSNV1500N-155
DigiKey Part Number
480-CSNV1500N-155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSNV1500N-155
Description
CURRENT SENSOR HE/CL 1500A
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 1500A 1 Channel Hall Effect, Closed Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSNV1500N-155 Models
Category
Output
CAN Bus
Mfr
Accuracy
±1%
Series
Voltage - Supply
7V ~ 18V
Packaging
Box
Current - Supply (Max)
200mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C