C0603X104K050T
DigiKey Part Number
4587-C0603X104K050TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4587-C0603X104K050TCT-ND - Cut Tape (CT)
4587-C0603X104K050TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C0603X104K050T
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)