QR-P8-12P-C(21)
QR/P8-12P-C(21)
DigiKey Part Number
26-QR/P8-12P-C(21)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QR/P8-12P-C(21)
Description
CONN PLUG HSG RACK & PNL 12P BLK
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Housing for Male Pins Connector Black Panel Mount Rack and Panel
Category
Pitch
0.079" (2.00mm)