QR/P4-16P-C(01) is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 177
Datasheet
16 Position Housing for Male Pins Connector Black Panel Mount Rack and Panel
QR/P4-16P-C(01)
QR/P4-16P-C(01)
QR/P4-16P-C(01)
DigiKey Part Number
H10095-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QR/P4-16P-C(01)
Description
CONN PLUG HSG RACK & PNL 16P BLK
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.100" (2.54mm)