MI20A-50PDR-SF(71)
DigiKey Part Number
H124199-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MI20A-50PDR-SF(71)
Description
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Card Connector CompactFlash® - Type I Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MI20A-50PDR-SF(71) Models
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Pull Out
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tray
Height Above Board
0.260" (6.60mm)