LF13WBP-11S
LF13WBP-11S
LF13WBP-11S
DigiKey Part Number
HR1927-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LF13WBP-11S
Description
CONN PLUG FMALE 11P SOLDER CUP
Detailed Description
11 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
LF13WBP-11S Models
Color
Brown, Silver
Active
Features
Backshell, Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Number of Positions
11
Current Rating (Amps)
2A, 10A
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C