Image for JR21WCC-14(31) is not available
JR21WCC-14(31)
DigiKey Part Number
JR21WCC-14(31)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JR21WCC-14(31)
Description
CONN CABLE CLAMP SZ21 BLACK M24
Customer Reference
Detailed Description
Black Connector Cable Clamp M24x0.75 21
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JR21WCC-14(31) Models
Category
Cable Exit
180°
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Material
Brass
Series
Plating
Chrome
Packaging
Bag
Color
Black
Part Status
Last Time Buy
Features
Clamp Screws, Gasket, Washer
Type
Cable Clamp
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening
0.551" (14.00mm)
Includes
5 pcs - 1 Cable Clamp, 1 Gasket, 2 Screws, 1 Washer
Diameter - Outside
1.063" (27.00mm)