IT8D-192P-BGA-0H
DigiKey Part Number
26-IT8D-192P-BGA-0H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8D-192P-BGA-0H
Description
CONN MEZZANINE 192 POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
192 Position Connector Plug, Non-Gendered Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT8D-192P-BGA-0H Models
Category
Number of Positions
192
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Part Status
Active
Height Above Board
0.285" (7.24mm)