IT8-120S-35H
DigiKey Part Number
26-IT8-120S-35H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8-120S-35H
Description
CONN MEZZANINE 120 POS
Detailed Description
190 (120 + 70 Power) Position Connector Interposer Stacking Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT8-120S-35H Models
Mated Stacking Heights
35mm
Part Status
Active
Height Above Board
1.276" (32.40mm)