IT8-120S-28H
DigiKey Part Number
26-IT8-120S-28H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8-120S-28H
Description
CONN MEZZANINE 120 POS
Detailed Description
120 Position Connector Interposer Stacking Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT8-120S-28H Models
Category
Number of Rows
10
Series
Features
Locking
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Interposer
Mated Stacking Heights
14mm, 44mm