Image for IT5-100P-22H(03) is not available
IT5-100P-22H(03)
DigiKey Part Number
26-IT5-100P-22H(03)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5-100P-22H(03)
Description
CONN INTERPOSER 100 POS
Detailed Description
100 Position Connector Interposer Stacking Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT5-100P-22H(03) Models
Mated Stacking Heights
22mm
Height Above Board
0.819" (20.80mm)
Number of Positions
100
Base Product Number
Pitch
0.059" (1.50mm)