Image for IT3D-300S-BGA(39) is not available
IT3D-300S-BGA(39)
DigiKey Part Number
26-IT3D-300S-BGA(39)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3D-300S-BGA(39)
Description
Interconnect Rectangular
Detailed Description
300 Position Connector Receptacle Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT3D-300S-BGA(39) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Locking
Connector Type
Receptacle
Mated Stacking Heights
14mm ~ 40mm