HK-2P-MC1-A-60IN
DigiKey Part Number
26-HK-2P-MC1-A-60IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HK-2P-MC1-A-60IN
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 5'
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Connector
2.92mm Plug
Series
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
2.92mm to 2.92mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Frequency - Max
40 GHz