HIF3MAW-50D-2.54R(63) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 28
Datasheet
Image for HIF3MAW-50D-2.54R(63) is not available
HIF3MAW-50D-2.54R(63)
DigiKey Part Number
26-HIF3MAW-50D-2.54R(63)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HIF3MAW-50D-2.54R(63)
Description
CONN SOCKET 50POS IDC 28AWG GOLD
Detailed Description
50 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold 28 AWG
EDA/CAD Models
HIF3MAW-50D-2.54R(63) Models
Wire Gauge
28 AWG
Number of Positions
50
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)