GT32-10P-1.5H
DigiKey Part Number
H122662-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT32-10P-1.5H
Description
CONN HEADER SMD R/A 10POS 1.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 10 position 0.059" (1.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GT32-10P-1.5H Models
Category
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mfr
Mounting Type
Series
Termination
Solder
Packaging
Tray
Fastening Type
Latch Holder
Part Status
Active
Insulation Height
0.426" (10.83mm)