FH28E-40S-0.5SH(05) is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Similar
JAE Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
JAE Electronics
40 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle