Image for DF9C-51S-1V(69) is not available
DF9C-51S-1V(69)
DigiKey Part Number
DF9C-51S-1V(69)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9C-51S-1V(69)
Description
CONN RCPT 51POS SMD GOLD
Detailed Description
51 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF9C-51S-1V(69) Models
Mated Stacking Heights
4.5mm
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Number of Positions
51
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)