DF9B-31S-1V(69)
DigiKey Part Number
H124707TR-ND - Tape & Reel (TR)
H124707CT-ND - Cut Tape (CT)
H124707DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-31S-1V(69)
Description
CONN RCPT 31POS SMD GOLD
Detailed Description
31 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF9B-31S-1V(69) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Series
Features
Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
31
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)