DF9A-31S-1V(22)
DigiKey Part Number
H10378TR-ND - Tape & Reel (TR)
H10378CT-ND - Cut Tape (CT)
H10378DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9A-31S-1V(22)
Description
CONN RCPT 31POS SMD TIN
Detailed Description
31 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
EDA/CAD Models
DF9A-31S-1V(22) Models
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Tin
Mated Stacking Heights
4.3mm
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Number of Positions
31
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)