DF62C-6S-2.2C(11)
DigiKey Part Number
H122129-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62C-6S-2.2C(11)
Description
CONN SOCKET HSG 6POS 2.20MM
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62C-6S-2.2C(11) Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)