DF62B-2EP-2.2C(18)
DigiKey Part Number
DF62B-2EP-2.2C(18)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62B-2EP-2.2C(18)
Description
CONN PLUG HSG 2POS 2.20MM
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Plug Red 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62B-2EP-2.2C(18) Models
Category
Number of Rows
1
Fastening Type
Latch Holder
Color
Red
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)