Image for DF57H-6S-1.2C(15) is not available
DF57H-6S-1.2C(15)
DigiKey Part Number
DF57H-6S-1.2C(15)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF57H-6S-1.2C(15)
Description
CONN RCPT 6POS 1.2MM CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.047" (1.20mm)
EDA/CAD Models
DF57H-6S-1.2C(15) Models
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Part Status
Last Time Buy
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.047" (1.20mm)