DF57H-4S-1.2C(08) is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 970
Datasheet
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 10,979
Datasheet
4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.047" (1.20mm)
DF57H-4S-1.2C(08)
DigiKey Part Number
H125732-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF57H-4S-1.2C(08)
Description
CONN RCPT HSG 4POS 1.20MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DF57H-4S-1.2C(08) Models
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Part Status
Active
Color
Natural
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.047" (1.20mm)