Image for DF37CJ-30DS-0.4V(53) is not available
DF37CJ-30DS-0.4V(53)
DigiKey Part Number
DF37CJ-30DS-0.4V(53)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF37CJ-30DS-0.4V(53)
Description
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF37CJ-30DS-0.4V(53) Models
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
1.23mm
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.037" (0.95mm)
Number of Positions
30
Base Product Number
Pitch
0.016" (0.40mm)