DF36A-50S-0.4V(51)
DigiKey Part Number
H11993TR-ND - Tape & Reel (TR)
H11993CT-ND - Cut Tape (CT)
H11993DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF36A-50S-0.4V(51)
Description
CONN RCPT 50POS 0.016 GOLD SMD
Detailed Description
50 Position Receptacle Connector 0.016" (0.40mm) Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF36A-50S-0.4V(51) Models
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insulation Height
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Voltage Rating
30VAC